Otvárajú sa fitká. Čo robiť a čo naopak nerobiť, aby sme svoju formu do leta zlepšili?

Otvorenie fitiek je pre mnoho ľudí doslova vidinou lepšieho zajtraška. Budovanie skvele vyzerajúceho tela sa môže začať.

Pondelok 26.4.21 je ten deň. Po niekoľkých mesiacoch sa opäť otvárajú fitnescentrá. Napriek tomu, že niekoho sa táto téma netýka vôbec, iných až príliš.

Pre tých, ktorí chcú túto možnosť využiť sú určené ďalšie riadky. Opäť je možné vo fitku chudnúť, spaľovať tuky, budovať svaly i kondíciu.

Je koniec 4.tého mesiaca. Máme ešte niečo vyše mesiaca, kým začne “leto”. Ako tento krátky čas využiť čo najefektívnejšie v posilňovni?

Čo robiť ak chcem maximalizovať výsledky svojej snahy či už vo forme nárastu svalov, formovania postavy, chudnutia a spaľovania tuku a podobne.

Začni veľmi rozumne.

Podľa vyjadrení, ktoré som zachytil najmä na soc.sieťach sa ľudia tešia ako si “po roku” dajú opäť do tela. Ono, tešiť sa na tréning je samozrejme v poriadku. Ale najmä v prípade, že boli počas opatrení tvoje tréningové aktivity chabé prípadne žiadne, prispôsob tomu aj tvoj nástup do fitnescentra.

Ponáhľaj sa pomaly.

Fitká boli mimo niekoľko mesiacov. Ak sa tvoja forma (tela a kondície) výrazne zhoršila, za mesiac a niečo (do leta) môžeš stihnúť napraviť veľa škôd. V súvislosti s bodom 1. rozumne cháp aj rozumne rýchlo. Výsledky tréningu sa naozaj dajú robiť aj rýchlo. Ak nebudeš postupovať primeranou rýchlosťou, výsledky sa nestihnú dostaviť.

Venuj sa najmä základom – nohy, brucho, chrbát.

Viem, že môže byť veľmi lákavé prísť do fitka po takej dobe a celý tréning venovať tvojej obľúbenej svalovej partií. Skutočné výsledky však môžeš dosiahnuť najmä prácou na “základných” svalových partiách a opracovávať ich najmä “základnými” cvikmi. Technický popis a repertoár cvikov nájdeš v našej databáze cvikov.

Otvorenie fitnescentier ako vyzerat do leta čo najlepšie
Maximalizácia tréningových výsledkov alebo ako vyzerať do leta čo najlepšie.

Ten alebo tá, ťa nemusia zaujímať.

Ako ľudia sme nastavený vidieť a vnímať aj ostatných. Niekedy to však môže byť veľmi deštruktívne. Pretože sa niekomu (podobnému ako ty) darí chudnúť, rysovať svaly, spaľovať tuk, … lepšie alebo rýchlejšie neznamená to, že je potrebné ho ihneď absolútne nasledovať. ak je niekto lepší, nechaj sa inšpirovať. Tou inšpiráciou by to malo skončiť.

Čo v momentálnej situácií pre čo najlepšie vyzerajúcu postavu vo fitnescentre nerobiť?

Sú rovnaké (opačné) situácie ako sú opísané v 4 bodoch vyššie.

Tieto opačné príklady uvediem veľmi extrémne. Dôvod tejto extrémnosti je taký, že je okamžite vybaviteľná v mysli každého a tým, nastáva lepšie porozumenie. resp. chápaniu uvedených kontrastov.

  1. Choď tam (do fitka) a celých XY kíl, ktoré máš navyše tam na tom prvom tréningu okamžite spáľ. Ak to nepôjde hneď na prvom tréningu tak na druhý deň v tom pokračuj…
  2. Bod 1 – Perfektnú postavu chcem dnes, najneskôr zajtra.
  3. Potrebujem pracovať najmä na tricepsoch lýtkach, takže ostatné partie tela sú niekoho iného.
  4. Videl/a som Janku/Janka schudol super tréningom za týždeň 3 kilá. Vraj je to zaručené. Idem do toho.

Uvedené informácie by sme mohli veľmi dlho rozvíjať. Myslím, že efektivítu podania podstaty by to nezvýšilo.

Tréningu sa venujem od roku 1999. Otvorenie fitiek ma teší, budťe však vo svojej snahe rozumní, primeraní, pravideľní a najmä sami sebou. Prajem veľa šťastia s budovaním skvelého tela a zdravia.

Informácie zozbierané rokmi praxe uplatňujem vo všetkých produktoch smerujúcim k zlepšeniu postavy a života trénujúcich.

ONLINE video tréning z pohodlia obývačky  nájdeš úplne zadarmo v našej skupine na Facebooku Tím POHYB.

Osobná spolupráca – 3 mesačný komplexný program zmeny postavy s osobným trénerom – možný s projektom MobilnéFitko len v okrese Pezinok a Senec.

Knihy/tréningové manuály pre začiatočníkov – Začni cvičiť s POHYBom for Men a Začni cvičiť s POHYBom for Women.

Online video tréningový program Absolútny začiatočník určený úplným začiatočníkom na tréning doma.

Prípadne individuálne nastavenie tréningového a stravovacieho plánu podľa tvojich cieľov, potrieb a možností.

Ak sa ti tieto informácie páčili daj nám like a zdieľaj ich na sociálnych sieťach, naše page sú na FB POHYB.sk a Instagram pohybsk .

Alebo poznáš niekoho, pre koho by boli tieto informácie užitočné? Prosím, pošli mu tento článok.

Ďakujem ti.

V prípade, že máš otázky ohľadom uvedenej témy alebo spolupráce kontaktuj ma. Rád s tebou uvedenú tému preberiem, ak budem vedieť ako rád pomôžem.

Foto: Goodfon.com

Odporúčané produkty z nášho e-shopu